Środowiskowy Dom Samopomocy W Nowej Wsi Ełckie

W dniu 19.12.2014r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Nowej Wsi Ełckiej odbyło się kolejne spotkanie opłatkowe w którym udział wzięli uczestnicy wraz ze swoimi rodzinami,  pracownicy oraz przybyli goście – p. Marek Chojnowski – wicestarosta Ełcki, p. Iwona Nowakowska – dyrektor PCPR w Ełku.

DSC_0955   DSC_0956   DSC_1031

Uroczystość rozpoczęto częścią artystyczną. Przedstawienie pt. “WIARA,NADZIEJA, MIŁOŚĆ”, w przygotowanie którego zaangażowali się wszyscy domownicy pokazało, iż nie potrzeba słów by wyrazić to co istotne w świętach Bożego Narodzenia.

Odbył się również koncert talentów muzycznych: Dominika zagrała na keybordzie kolędę “Bóg się rodzi”, na cymbałkach Ania kolędę pt.”Gdy śliczna panna”; Marian kolędę pt. “Cicha noc” ,Krystian na flecie ” Lulajże Jezuniu.

DSC_0964        DSC_0978     DSC_1005

Po obejrzeniu przedstawienia wszyscy zgromadzeni podzielili się opłatkiem, złożyli sobie najserdeczniejsze życzenia i zasiedli do wspólnego stołu, na którym pojawiły się postne potrawy  przygotowane przez naszych uczestników: śledź, ryba po grecku,paszteciki z kapustą i grzybami, barszcz czerwony, łazanki z makiem, kapusta z grzybami, sałatka jarzynowa,pierniczki wykonane przez naszych uczestników, różnorodne ciasta, owoce, napoje, słodycze. Odwiedziła nas również Śnieżynka z prezentami:)

DSC_1083    DSC_1077    DSC_1075DSC_1113    DSC_1101

Czas spędzony wspólnie w przyjaznej, rodzinnej atmosferze skłonił nas do refleksji i wprowadził wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój.