Środowiskowy Dom Samopomocy W Nowej Wsi Ełckie

Udział w XIV Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Teatralno – Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie ALBERTIANA 2014.

 

DSC_0436 Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowej Wsi Ełckiej zakwalifikowali się do kolejnego etapu eliminacji regionalnych XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno – Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie ALBERTIANA 2014. Na deskach teatru Baj Pomorski w Toruniu w dniu 20 stycznia 2014 r. I miejsce w kategorii solista zajęła nasza uczestniczka Anna Śledziewska za utwór „Czerwone korale”, natomiast grupa teatralna LOGO działająca od listopada 2013 r. w naszym Domu zdobyła wyróżnienie za przedstawienie „Mały książę”. Ania wraz z innymi zwycięzcami eliminacji regionalnych weźmie udział w finale festiwalu, który odbędzie się w dniu 10 marca 2014 r. w teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Laureaci pierwszych miejsc otrzymają w nagrodę „Maski” będące symbolem krakowskich teatrów. Wyjazd do Torunia był dla nas niezapomnianym przeżyciem. Tego nie da się opisać słowami. Trzeba tam być, widzieć naszą radość i łzy szczęścia. Udział w przedsięwzięciu był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Ełku oraz Zakładu Remontowo – Budowlanego Piotr Lenga w  Ełku. Za okazane nam „wielkie serce” bardzo dziękujemy.

Organizatorami Festiwalu są: Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” w Krakowie oraz Fundacja im. Brata Alberta w Radwanowicach.

 

DSC_0451 DSC_0456 DSC_0461 DSC_0483 DSC_0507 DSC_0480